Kartka z kalendarza
23 kwietnia 1783 r. kasata klasztoru Karmelitów Bosych Kasata klasztoru Karmelitów Bosych w Wiśniczu przez zaborców austriackich, wywiezienie skarbca kościelnego do Wiednia. Zakonnicy zmuszeni zostali do opuszczenia świątyni i udania się do Lwowa.
fot. Akwarela Mariana Rojka- Karmelici opuszczają Wiśnicz

