Podpisano umowę na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Kobylu
21 maja 2026 roku Gmina Nowy Wiśnicz podpisała umowę na realizację inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Kobylu”.
Umowę w imieniu Gminy Nowy Wiśnicz podpisała burmistrz Małgorzata Więckowska. Wykonawcą zadania będzie firma SITE INVEST Sp. z o.o.
Zakres prac obejmie szeroki pakiet działań termomodernizacyjnych, w tym m.in. modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę źródła ciepła na pompę ciepła typu powietrze/woda z kotłem gazowym kondensacyjnym jako źródłem szczytowym, modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, wymianę oświetlenia na LED, docieplenie ścian, stropów i elementów przylegających do gruntu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, montaż instalacji fotowoltaicznej, remont pokrycia dachu szkoły, wymianę instalacji odgromowej oraz remont podłogi i malowanie sali gimnastycznej.
Prace będą prowadzone na czynnym obiekcie szkolnym, dlatego ich organizacja zostanie dostosowana do funkcjonowania placówki. Zakończenie realizacji zadania i zgłoszenie gotowości do odbioru końcowego zaplanowano na kwiecień 2027 roku.
Wartość umowy wynosi 4 989 000,00 zł brutto. Zadanie dofinansowane jest ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej w ramach inwestycji B1.1.3 Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
Inwestycja umożliwi ograniczenie zużycia energii, podniesie komfort korzystania z budynku oraz stworzy lepsze warunki do nauki i pracy dla całej społeczności szkolnej.

