KGW Kobylanki z Kobyla z "najpiękniejszym wieńcem" podczas Powiatowego Święta Plonów
Wczoraj na bocheńskim rynku miało miejsce Powiatowe Święto Plonów, podczas którego odbył się konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy. Wzięło w nim udział 16 wieńców z sołectw powiatu bocheńskiego.
Gminę Nowy Wiśnicz reprezentowały: KGW Kobylanki z Kobyla – zdobywcy I miejsca i nagrody 2000 zł, Sołectwo Kopaliny – wyróżnienie (700 zł), oraz KGW Stary Wiśnicz i KGW Królówka (500 zł za udział).
Gratulujemy I miejsca i wyróżnienia. Dziękujemy członkom KGW za reprezentowanie wiśnickiej ziemi i udział w Powiatowym Święcie Plonów.
Wcześniej uczestnicy wydarzenia wzięli udział w Mszy Św. w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni, a następnie w tradycyjnym korowodzie dożynkowym udali się na rynek. Na scenie z dożynkowym repertuarem wystąpił m.in. zespół Kuźnia Folkloru z Nowego Wiśnicza oraz Orkiestra Dęta Stary Wiśnicz. Władze samorządowe Nowego Wiśnicza reprezentowali Radni na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Marcinem Kortą.
Galeria zdjęć na FB powiat bocheński https://www.facebook.com/powiat.bochenski

