Światło pamięci w 75 rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego
25 maja 1948 r. o godz. 21.30 komuniści zabili jednego z najdzielniejszych obrońców Niepodległej, żołnierza Armii Krajowej, organizatora ruchu oporu w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, uczestnika powstania warszawskiego - rtm. Witolda Pileckiego. Z tej okazji w przypadającą dzisiaj 75 rocznicę zamordowania rotmistrza w wielu miastach i miejscowościach zapłoną znicze ku czci żołnierza niezłomnego. Światło pamięci zapłonie także przy tablicy upamiętniającej pobyt rotmistrza Pileckiego, po ucieczce z KL Auschwitz, znajdującej się obok dworku "Koryznówka" w Starym Wiśniczu.
Wydarzenie to jest organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Więcej na ten temat na stronie inp.gov.pl

