Młodzież zapobiega pożarom – gminne eliminacje OTWP w Nowym Wiśniczu
18 marca w remizie OSP w Nowym Wiśniczu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ma na celu popularyzowanie wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz ochrony przeciwpożarowej. Szczególny nacisk kładziony jest na znajomość zasad postępowania w przypadku zagrożeń, udzielania pierwszej pomocy oraz posługiwania się sprzętem gaśniczym. Uczestnicy poznają także tradycję i organizację straży pożarnych.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gminy Nowy Wiśnicz, rywalizując w dwóch grupach wiekowych: klasy I–IV szkół podstawowych, oraz klasy V–VIII szkół podstawowych.
Turniej składał się z części pisemnej (test obejmujący 30 pytań) oraz części ustnej, do której zakwalifikowali się uczestnicy z najwyższą liczbą punktów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dh Sławomir Błoniarz – przewodniczący, dh Adam Gorczyński – sekretarz oraz dh Michał Gajewski – członek jury.
Wyniki eliminacji:
I grupa (klasy I–IV):
I miejsce – Teofil Dragan (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu)
II miejsce – Natalia Kukla Sysło (Publiczna Szkoła Podstawowa w Chronowie)
III miejsce – Alicja Rospond (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu)
II grupa (klasy V–VIII):
I miejsce – Nina Kokoszka (Szkoła Podstawowa im. ks. Twardowskiego w Kobylu)
II miejsce – Jakub Mucha (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu)
III miejsce – Wiktoria Słonina (Szkoła Podstawowa im. ks. Twardowskiego w Kobylu)
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wiceministra infrastruktury Stanisława Bukowca, burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzatę Więckowską oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP.
W imieniu organizatorów dziękujemy również druhowi Tadeuszowi Koziołowi za współpracę przy organizacji wydarzenia.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach będą reprezentować Gminę Nowy Wiśnicz na etapie powiatowym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i zaangażowania oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju.

