Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Pierwsze gminne zawody pływackie za nami

Wczoraj na krytej pływalni w Nowym Wiśniczu odbyły się pierwsze gminne zawody w pływaniu, zorganizowane w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2025/2026. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół z Nowego Wiśnicza, Starego Wiśnicza, Królówki oraz Kobyla. Najliczniejszą reprezentację wystawiła szkoła z Nowego Wiśnicza.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych.

Igrzyska Dzieci (roczniki 2013 i młodsze – klasy IV–VI)
- sztafeta dziewcząt 6 × 25 m stylem dowolnym
- sztafeta chłopców 6 × 25 m stylem dowolnym
- konkurencje indywidualne – 25 m stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2011–2012 – klasy VII–VIII)
- sztafeta dziewcząt 6 × 50 m stylem dowolnym
- sztafeta chłopców 6 × 50 m stylem dowolnym
- konkurencje indywidualne – 50 m stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Prezes Ośrodka Sportu i Aktywności Michał Rudnik, zastępca burmistrza Mirosław Chodur oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Małgorzata Korta.

Zwycięzcy zawodów:

Klasy IV–VI - Dziewczęta

Styl dowolny

I miejsce - Zofia Długopolska SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Magdalena Kokoszka SP Nowy Wiśnicz
III miejsce - Hanna Marszałek SP Nowy Wiśnicz

Styl grzbietowy

I miejsce - Amelia Duda-Kupiec SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Liliana Daniec SP Nowy Wiśnicz
III miejsce - Jowita Pogwizd SP Nowy Wiśnicz

Styl klasyczny

I miejsce - Zuzanna Wilczyńska SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Maja Kielar SP Nowy Wiśnicz
III miejsce - Anna Gwoździńska SP Nowy Wiśnicz

Klasy IV–VI - Chłopcy

Styl dowolny

I miejsce - Mikołaj Kruk SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Kacper Dudek SP Nowy Wiśnicz
III miejsce – Jan Kargul SP Kobyle SP Nowy Wiśnicz

Styl klasyczny

I miejsce - Jakub Kierepka SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Leon Cempa SP Nowy Wiśnicz
III miejsce - Antoni Pogwizd SP Nowy Wiśnicz

Styl grzbietowy

I miejsce - Błażej Miśkowiec SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Karol Kulas SP Nowy Wiśnicz

Klasy VII–VIII - Dziewczęta

Styl dowolny

I miejsce - Zofia Gwoździńska SP Nowy Wiśnicz
II miejsce - Kinga Piotrowska SP Nowy Wiśnicz
III miejsce - Karolina Małek SP Królówka

Styl klasyczny

I miejsce - Oliwia Głusiecka
II miejsce - Izabela Anioł

Styl grzbietowy

I miejsce Zuzanna Biłos SP Nowy Wiśnicz
II miejsce Magdalena Adamczyk SP Nowy Wiśnicz
III miejsce Wiktoria Więckowska SP Nowy Wiśnicz

Klasy VII–VIII - Chłopcy

Styl kraul

I miejsce - Bruno Sobotkowski SP Stary Wiśnicz
II miejsce Julian Duda SP Nowy Wiśnicz
III Artur Piven SP Nowy Wiśnicz

Styl klasyczny

I miejsce Karol Kmiecik SP Nowy Wiśnicz
II miejsce Julian Nizioł SP Nowy Wiśnicz
III miejsce Wojciech Karteczka SP Nowy Wiśnicz

Styl grzbietowy

I miejsce Kacper Kierepka SP Nowy Wiśnicz
II miejsce Bartosz Rejduch SP Nowy Wiśnicz
III miejsce Damian Wilczyński SP Nowy Wiśnicz

Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez burmistrza Nowego Wiśnicza.

A już jutro najlepsi zawodnicy – zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych stylach oraz zwycięskie sztafety – będą reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych w Bochni. W tym roku będzie to rekordowa reprezentacja licząca aż 28 osób, która po raz pierwszy pojedzie na zawody tej rangi w tak licznym składzie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów podczas zawodów powiatowych.

Galeria zdjęć

Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 11 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 10 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 9 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 8 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 7 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 6 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 5 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 4 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 3 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 2 Pierwsze gminne zawody pływackie za nami 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności