Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

OSP Muchówka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

To ważny i historyczny moment dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Muchówce oraz całej Gminy Nowy Wiśnicz. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, wydaną w kwietniu 2026 roku, jednostka OSP Muchówka została z dniem 1 maja 2026 r. włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Oficjalne przekazanie decyzji odbyło się podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, które miały miejsce w sobotę, 22 maja 2026 r. w Rzezawie.

W uroczystościach uczestniczył Prezes OSP Muchówka dh. Sławomir Wojtas wraz z pocztem sztandarowym w składzie: dh Wiesław Dźwigaj, dh Krzysztof Janiczek i dh Mieczysław Wojtas.

Podczas obchodów na ręce Prezesa jednostki oficjalnie wręczona została decyzja o włączeniu OSP Muchówka w szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To ogromne wyróżnienie, ale również potwierdzenie wysokiego poziomu wyszkolenia, zaangażowania oraz gotowości druhów do niesienia pomocy mieszkańcom. Włączenie do KSRG oznacza zwiększenie możliwości operacyjnych jednostki oraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców Muchówki i całej Gminy Nowy Wiśnicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Druhom z OSP Muchówka i dziękujemy za codzienną służbę, poświęcenie oraz nieustanną gotowość do działania.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności