Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

XXII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Lingua et musica

16 kwietnia 2026 roku odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu oraz Miejski Ośrodek Kultury. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w sali widowiskowej MOK, dokąd przybyli uczestnicy z 16 szkół powiatu bocheńskiego – 5 zespołów i 13 solistów. W tym roku wykonawcy prezentowali utwory w języku angielskim.

Swoją obecnością uświetnili nasz konkurs zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Wiśnicza -  pani Małgorzata Więckowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu – pani Małgorzata Korta oraz inicjatorki i organizatorki osiemnastu edycji konkursu – pani Bożena Głąb oraz pani Ewa Grela.

Jury w składzie: przewodnicząca - pani Agnieszka Vitek - nauczycielka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni, pani Anna Chrzan – nauczycielka języka angielskiego oraz dyrektor szkoły językowej My Lingo, pani Edyta Kaczmarczyk - nauczycielka języka angielskiego w I LO w Bochni oraz pani Anna Dziurdzia – nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Wiśniczu, przyznało następujące nagrody:

W kategorii solista:

1. miejsce: Oliwia Strąg – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Dąbrówce
2. miejsce: Kornelia Plebańczyk – Zespół Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Bogucicach
3. miejsce: Patrycja Jaworska – Szkoła Podstawowa im. Św Mikołaja w Bytomsku  
Wyróżnienie: Natalia Zelek  – Szkoła Podstawowa im. Św. Kingii w Żegocinie

W kategorii zespół:

1. miejsce: Natalia Lis i Zofia Przyborowska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Mikluszowicach
2. miejsce: Ada Jaworska i Julia Statek - Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Cichawce
3. miejsce: Maja Fortuna i Aleksandra Osyszko – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce.
Nagroda publiczności: Patrycja Jaworska – Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja w Bytomsku  

Fundatorami wspaniałych nagród w tegorocznym konkursie byli: Gmina Nowy Wiśnicz, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, Inicjatorki konkursu - Pani Bożena Głąb oraz Pani Ewa Grela wraz z mężem, Pani Anna Chrzan właścicielka Szkoły Językowej My Lingo, Pani Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie – Kompleks Hotelowo- Restauracyjny „Panorama” oraz Restauracja „U Zygmunta”.

Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i wiarę  w młode talenty!

Rangę konkursu podnosi również fakt, że znajduje się on w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, mamy nadzieję, że udział w konkursie był cennym doświadczeniem i motywacją do dalszego rozwoju umiejętności językowo - muzycznych.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

Galeria zdjęć

osoby na scenie przemawiają burmistrz na scenie przemawia dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyny śpiewają dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyny śpiewają dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyny śpiewają dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyny śpiewają dziewczyna śpiewa dziewczyna śpiewa dziewczyny śpiewają i grają na gitarach ogłoszenie wyników dziewczyny na scenie z dyplomami i nagrodami osoby na scenie z dyplomami i nagrodami osoby na scenie z dyplomami i nagrodami
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności