Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Usunięcie i utylizacja odpadów niebezpiecznych - „beczki w Królówce” 

W ubiegłym tygodniu z Królówki wywieziono ostatnie pojemniki zawierające niebezpieczne odpady, które były składowane na jednej z nieruchomości. Zutylizowano 72,084 Mg niebezpiecznych odpadów. Wywóz beczek odbywał się sukcesywnie od 15 listopada br. przez Firmę MO-Bruk S.A., na mocy podpisanej umowy na „Usunięcie i utylizację odpadów niebezpiecznych z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania”. Koszt utylizacji to kwota ponad 529 000,00 zł. Gmina Nowy Wiśnicz pozyskała na ten cel 60% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki podjętym działaniom niebezpieczne odpady opuściły już teren naszej gminy.
Na podstawie art. 26 a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach, po rozliczeniu umowy zostaną podjęte przez tut. Urząd działania, celem odzyskania należności od właściciela terenu zobowiązanego do usunięcia i zutylizowania substancji niebezpiecznych.

NFOŚiGW 

 

 

Galeria zdjęć

pojemnik pakowany na ciężarówkę wóżek widłowy przewozi pojemnik od lewej kierownik referatu rolnictwa, burmistrz, wykonawca, pracownik referatu rolnictwa
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności