Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu

W niedzielę 31 sierpnia 2025 r. Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki miała zaszczyt wystąpić na słynnym wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu. Muzycy uświetnili tam Mszę Świętą w kościele św. Józefa, a następnie wykonali kilka utworów przed świątynią, gromadząc liczną publiczność.

Kahlenberg to miejsce wyjątkowe – ściśle związane z postacią króla Jana III Sobieskiego i jego wielkim zwycięstwem nad Turkami w 1683 roku. Występ w tak symbolicznym miejscu nadał koncertowi szczególną, patriotyczną wymowę i stanowił piękny gest w stronę Polonii mieszkającej w Wiedniu.

Koncert wpisał się w obchody jubileuszu 1000-lecia Królestwa Polskiego i był hołdem złożonym królowi Sobieskiemu w miejscu jego historycznego triumfu. Wydarzenie to stało się także okazją do promocji Gminy Nowy Wiśnicz, Powiatu Bocheńskiego i Województwa Małopolskiego, a zarazem znakomitą prezentacją potencjału artystycznego strażaków z naszej gminy.

Muzyczna podróż do Wiednia była również niezwykle ważnym doświadczeniem dla samych członków orkiestry – wzmocniła więzi zespołu opartego na współpracy, zaangażowaniu i wspólnych wartościach.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Gramy dla Ciebie, Polsko! – 2025”, współfinansowanego przez Gminę Nowy Wiśnicz i Powiat Bocheński, którego Partnerem Głównym było Województwo Małopolskie.

Lidia Łącka

Galeria zdjęć

Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 6 Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 5 Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 4 Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 3 Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 2 Galeria aktualności Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki z koncertem w Wiedniu 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności