Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Remont kapliczki w Królówce zakończony

W dniu 26 września br. nastąpił odbiór prac konserwatorsko-restauratorskich przy kapliczce w Królówce oraz jej poświęcenie. Prace polegały m.in. na demontażu kapliczki i wykonaniu nowego fundamentu, impregnacji wzmacniającej, odsoleniu, odtworzeniu tekstu inskrypcji, zabezpieczeniu antykorozyjnym oraz uporządkowaniu terenu wokół kapliczki.
Prace te zostały odebrane bez zastrzeżeń. Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 29 900,00 zł, w tym kwota 17 940,00 zł została sfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu Kapliczki Małopolski 2023.

Gmina Nowy Wiśnicz od kilkunastu lat remontuje kapliczki. Obiekty te współtworzą nasz krajobraz od wieków. Usytuowane na polach, przy drogach - wszędzie tam są znakiem sacrum wpisanym w przestrzeń codzienności. Z dostępnych informacji fundatorem kapliczki była rodzina Zymów jako wotum dziękczynne za ocalenie z choroby.

Poniżej przedstawiamy efekty remontu.

Logo-Malopolska-V-RGB 

 

Galeria zdjęć

kapliczka w tle drzewa kapliczka zwieńczona krzyżem, obok trawa, drzewa tabliczka na kapliczce z fundatorami kapliczka zwieńczona krzyżem,widok z boku, obok trawa, drzewa odnowiona kapliczka obok osoby odnowiona tabliczka na kapliczce z fundatorami bok odnowionej kapliczki bok odnowionej kapliczki odnowiona kapliczka w tle drzewa odnowiona kapliczka w tle drzewa tabliczka inf. o dofinansowaniu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności