Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Projekt Cyberbezpieczny Samorząd

Projekt realizowany jest na podstawie umowy o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/1261 w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

Celem projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego (JST) poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

W ramach projektu zaplanowano realizację zadania pn. „Cyberbezpieczna Gmina Nowy Wiśnicz” polegającego na przeprowadzeniu szkoleń i audytu z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zakupu sprzętu informatycznego (min. serwerów, akumulatorów do UPS, zapory sieciowej UTM, BackUp do wykonywania kopii zapasowych) dla Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu. Projekt będzie realizowany przez 2 lata. Wydatki zaplanowane w ramach w/w grantu opiewają na ponad 820 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 547 728,84 zł, dofinansowanie ze środków Budżetu Państwa to kwota 120 233,16 zł oraz wkład własny gminy w kwocie 153 631,26 zł.

Projekt realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (Beneficjent Projektu) w Partnerstwie z NASK Państwowym Instytutem Badawczym

Cyberbezpieczna_Gmina_Nowy_Wiśnicz

 

Cyberbezpieczny_samorząd 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności