Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku wybuchła II woja światowa. Wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte o godzinie 4.45 rozpoczęła się walka obronna Polaków.

W tym dniu, w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu,  odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ojczyzny,  pod przewodnictwem księdza prałata Krzysztofa Wąchały. Kazanie wygłosił ks. Adrian Pazdyk, oprawę muzyczną zapewnił chór Canon wraz z muzykami ze stowarzyszenia. Po zakończeniu Mszy samorządowcy wraz z przedstawicielami instytucji kultury, dyrektorami szkół, pocztami sztandarowymi z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, jednostek OSP, placówek oświatowych oraz mieszkańcami przeszli pod pomnik na wzgórze zamkowe, gdzie złożono kwiaty i oddano hołd poległym za Ojczyznę.

Galeria zdjęć

poczty sztandarowe stoją na plasu kościelnym chór i samorządowcy siedzą w kościele przy ołtarzy Matki Bożej chórzyści i zespół śpiewają na Mszy świętej, w tle ksiądz odprawia mszę chórzyści z zespołem śpiewają na Mszy skrzypaczka w okularach pochód pocztów sztandarowych wraz z samorządowcami, księżmi i mieszkańcami idą drogą pochód pocztów sztandarowych wraz z samorządowcami, księżmi i mieszkańcami idą drogą pomnik wolności udekorowany flagami Polski, służba więzienna na straży honorowej przy pomniku poczty sztandarowe przy pomniku przywitanie gości pod pomnikiem radni rady miejskiej uczestnicy obchodów stoją przy pomniku strażnik na warcie, w tle mieszkańcy przemówienie Burmistrza Nowego Wiśnicza chórzyści i werblista przy biało- czerwonych flagach mieszkańcy na uroczystościach mieszkańcy na uroczystościach przedstawieciele służb mundurowych z kwiatami przemówienie Burmistrza Nowego Wiśnicza modlitwa księdza prałata występ dwóch dziewczynek przy pomniku przedszkolaki składają kwiaty pod pomnikiem przedsyawiciele placówek kultury składają kwiaty samorządowcy składają kwiaty chórzyści i strażnik na warcie wymarsz pocztów sztandarowych zdjęcie grupowe pomnik z kwiatami, strażnicy pełniące wartę honorową
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności