Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Informujemy, że dostępny jest już nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych obowiązujący na terenie Gminy Nowy Wiśnicz w okresie od 1 czerwca 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Prosimy mieszkańców o zapoznanie się z terminami odbioru poszczególnych frakcji odpadów oraz o przestrzeganie zasad związanych z ich wystawianiem.
Przypominamy: odpady należy wystawić przed posesję najpóźniej do godziny 7:00 w dniu odbioru.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów

Na terenie Gminy Nowy Wiśnicz dla nieruchomości zamieszkałych organizowana jest również zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, tzw. „wystawka”.
Odbiór realizowany jest dwa razy w roku, zgodnie z harmonogramem.
W ramach zbiórki można wystawić m.in.:
- zużyte meble, stoły, krzesła, szafki, dywany,
- sprzęt AGD, np. lodówki, pralki,
- sprzęt elektroniczny, np. telewizory, komputery, radia,
- żarówki, świetlówki, zużyte baterie, igły i strzykawki.


Ważne!
Odpady niebezpieczne należy umieszczać w przezroczystych, bezbarwnych workach, umożliwiających identyfikację ich zawartości.

Przypominamy również, że przy zakupie nowego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego istnieje możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu w punkcie sprzedaży — w ilości odpowiadającej zakupionemu urządzeniu.

Przeterminowane leki

Na terenie Gminy Nowy Wiśnicz we wszystkich aptekach prowadzona jest zbiórka przeterminowanych leków. Oddanie leków nie wymaga okazywania paragonu ani dokumentu tożsamości.


PSZOK

Odpady budowlane oraz zużyte opony przyjmowane są wyłącznie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

PSZOK znajduje się przy ul. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu i jest czynny:
- w każdą środę w godz. 11:00–18:00,
- w każdą sobotę w godz. 8:00–15:00.

PSZOK jest nieczynny w święta i dni ustawowo wolne od pracy.

Harmonogram_odbioru_odpadów_komunalnych 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności