Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Zakończenie obchodów Dni Wiśnicza

W dniu wczorajszym, tj. 8 czerwca 2022 r. w 406. rocznicę nadania praw miejskich Nowemu Wiśniczowi przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, instytucji kultury, oświaty, organizacji pozarządowych złożyli wiązanki pod pomnikiem Stanisława Lubomirskiego, założyciela miasta. W tym szczególnym dniu otwarto również wystawę plenerową "Wiśnickie Echa Zygmuntowskiego Dzwonu" oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Matejki.

"Naszą wystawą przypominamy kolejną rocznicę zawieszenia zygmuntowskiego dzwonu na wieży katedry wawelskiej. Chcemy też pokazać, jak silnie obraz ten ("Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku") związany jest z historią Wiśnicza i Koryznówki, gdzie znajduje się Muzeum Pamiątek po Janie Matejsce- oddział  Muzeum Okręgowego w Tarnowie."

Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2022 roku.

Galeria zdjęć

uczestnicy uroczystości wokół pomnika Lubomirskiego Burmistrz składa kwiaty z delegacją osoby składaja kwiaty pomnik Lubomirskiego z kwiatami osoba przemawia w tle wystawa uczestnicy otwarcia wystawy przemawia Pani Maria Serafińska-Domańska przemawia pan przemawia Burmistrz w tle wystawa i dwie osoby dwie osoby, jedna przemawia moment zdjęcia wstążki pomnik Jana Matejki z kwiatami osoby oglądają wystawę
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności