Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Kartka z kalendarza

23 listopada 1996 r. nastąpiło odsłonięcie pomnika pamięci upamiętniającego wywiezienie z wiśnickiego więzienia transportu więźniów do Oświęcimia oraz akcję uwolnienia więźniów przez żołnierzy AK. Pomnik na wzgórzu zamkowym ufundował prof. Czesław Dźwigaj.  

Pomnik_pod_zamkiem 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności