Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

2 maja — Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych, obchodzone corocznie 2 maja. Zostało ustanowione w 2004 roku ustawą Sejmu RP, aby promować wiedzę o polskich symbolach narodowych i budować w społeczeństwie poczucie tożsamości oraz dumy z narodowych barw.
Data nie jest przypadkowa — to dzień pomiędzy Świętem Pracy a rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dodatkowo 2 maja obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
W całym kraju tego dnia na budynkach instytucji publicznych, urzędach i w domach prywatnych pojawiają się biało-czerwone flagi. To prosty, a jednocześnie bardzo ważny gest, który symbolizuje naszą wspólną historię, wartości i tradycję.
Zachęcamy Mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz do wywieszenia flag w swoich domach — niech tego dnia biało-czerwone barwy będą widoczne w całej okolicy!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności