Logo Miasta i Gminy Wiśnicz

Kartka z kalendarza

28 kwietnia 1973 r. Uchwałą Gminnej Rady Narodowej w Nowym Wiśniczu powołano Gminny Ośrodek Kultury, który od roku 1996 funkcjonuje jako Miejski Ośrodek Kultury. Od 50 lat!  istnienia tej instytucji kultury życie społeczności lokalnej wzbogacane jest o wiele wydarzeń kulturalnych, patriotycznych, sportowych. Kultywowanie ludowych wartości zwyczajów, aktywizowanie dzieci i młodzieży w zajęciach organizowanych w wiejskich świetlicach działających przy MOK, organizowanie tematycznych wystaw i wiele, wiele innych działań wpisują się w każdy kolejny rok funkcjonowania tej instytucji.

Niech ten jubileusz będzie dla Was powodem do dumy oraz inspiracją do dalszego działania na rzecz społeczności lokalnej oraz rozwoju różnorakich talentów!

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności