Klub Sportowy “Czarni Kobyle”

Klub Sportowy ,,Czarni Kobyle” powstał w 1961 roku. Jego założycielem był Józef Korta. Pierwotnie klub miał na celu upowszechniać sport wśród mieszkańców Kobyla, dlatego też powstały zespoły piłki ręcznej, tenisa stołowego, siatkówki, stworzono sekcję szachową. Drużyna piłki nożnej utworzona została w połowie lat osiemdziesiątych, co zapewne miało związek z wielkimi sukcesami polskiej reprezentacji. Zawodnicy trenowali na starym boisku znajdującym się nieopodal kościoła parafialnego w Kobylu oraz gościnnie na „stadionie Szreniawy”. Czarni rywalizowali wówczas w klasie C. Osobą, dzięki której sekcja piłkarska przetrwała próbę czasu, był pan Antoni Tabaszewski. Okazał się być on nie tylko rzetelnym trenerem, ale i wychowawcą wielu młodych zawodników. Przez kolejne lata szkoleniu piłkarskiemu poddawane były kolejne roczniki dzieci i młodzieży z Kobyla oraz okolicznych miejscowości, natomiast seniorzy ze zmiennym szczęściem rywalizowali w B i A klasie.  W roku 2011 klub miał trzy drużyny młodzieżowe oraz seniorską, każda z nich występowała na poziomie ligi okręgowej. Klub znajdował się u szczytu swoich możliwości. Niestety nie otrzymał wówczas dotacji na swoją działalność, co spowodowało spadek możliwości szkolenia dzieci i młodzieży oraz odbiło się na jakości kadry zespołu seniorskiego. Osobami, które w krytycznym momencie historii klubu inicjowały wysiłki na rzecz jego uratowania byli Krystian Stec – wówczas trener, prezes i zawodnik Czarnych oraz Wiesław Cholewa. Konsekwencje kryzysu finansowego Czarni odczuwali bardzo długo. Nie przetrwaliby gdyby nie pomoc osób życzliwych – związanych z klubem oraz miejscowością.

W 2019 roku Klub reprezentowało w rundzie wiosennej sześć zespołów, natomiast jesienią pięć drużyn piłkarskich: młodziki (18 osób), orliki ( 12 osób), trampkarze (18 osób), juniorzy starsi (18 osób), seniorzy (39 osób). Drużyny brały udział w rozgrywkach Bocheńskiego i Brzeskiego Podokręgu Piłki Nożnej, Pucharu Polski.

Barwy kluby to czarny i czerwony.

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/CzarniKobyle/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARC6p80452J8ET8hMmjq5Zj9N4RsIjsZRHKz7GUkDxya-WNoNsO4kqT3LEyVJgS1QacPEc-J415IGiw6

Boisko