Bilans Kariery co oznacza dla mnie – Edukacyjna Gmina Małopolski

To już kolejny raz Gmina Nowy Wiśnicz bierze udział w konkursie Edukacyjna Gmina Małopolski #EGM2021. Od dzisiaj rozpoczynamy publikację informacji dotyczących rozwoju zawodowego każdego z nas i mamy nadzieję przyczynić się do jego rozwoju również mieszkańcom gminy.

Pierwszym krokiem jest niewątpliwie podsumowanie swoich dotychczasowych osiągnięć wykorzystanych możliwości, bądź też tych zdolności, których do tej pory nie mieliśmy odwagi odkryć.

W takim momencie możemy skorzystać z usług w zakresie doradztwa zawodowego oferowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Zachęcamy Państwa do skorzystania z  jednej z usług jaką jest Bilans Kariery, dzięki któremu możemy przyjrzeć się swoim dotychczasowym doświadczeniom zawodowym i pozazawodowym, zobaczyć jakie mamy umiejętności oraz które z nich możemy doskonalić.

Dzięki współpracy doradcy zawodowego i uczestnika danego projektu w ramach Bilansu Kariery możemy uporządkować swoje umiejętności, kompetencji uzyskanych na przestrzeni lat, czyli praktycznie przez całe życie. Dotyczy to nie tylko sfery zawodowej ale również doświadczeń życiowych, które na przestrzeni lat mogły wpłynąć na nasze kompetencje.

Wspomniany cel i znajomość kompetencji pozwala na wyznaczenie planu rozwoju. Współpraca z doradcą pozwala na profesjonalne, ale też często inne od własnego spojrzenie na dotychczasowe doświadczenia, szanse i perspektywy zawodowe. Dodatkowo, doradca jest w stanie w odpowiedzi na otrzymane informacje o każdym z nas, wskazać branże i dziedziny gospodarki gdzie już obecne umiejętności mogą być przydatne. Jednocześnie przedstawia możliwości jakie może stworzyć poprawa konkretnych zdolności.

Choć pomoc pracownika WUP może wydawać się kluczowa, tak naprawdę sukces w Bilansie Kariery może zapewnić tylko własna praca każdego z nas.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie: https://kierunek.pociagdokariery.pl/