I Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

Gmina Nowy Wiśnicz w ubiegłą niedzielę gościła na swoim terenie pasjonatów i właścicieli starych samochodów i motocykli. A miało to miejsce podczas I Powiatowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych organizowanego w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Uczestnicy zlotu na trasie w miejscach postojów, w Żegocinie, Lipnicy Murowanej, Nowym Wiśniczu i Bochni mogli zaprezentować swoje pojazdy, a podziwiających nie brakowało, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie przy wybranym przez siebie modelu. Natomiast włodarze poszczególnych miejscowości ufundowali nagrody dla najładniejszego, najstarszego, najszybszego, najsympatyczniejszego i najmłodszego uczestnika, które wręczono na zakończenie w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni.

Na wiśnickim zamku miłośników zabytkowych samochodów i motocykli przywitała Burmistrz Nowego Wiśnicza Pani Małgorzata Więckowska, gdzie wręczyła nagrodę właścicielom pięknego Triumpha 2000 z 1946 r.

Gmina włączyła się w organizację tego wydarzenia angażując również strażaków OSP Nowy Wiśnicz i OSP Łomna oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania za koordynację tych działań.

Więcej na ten temat tutaj