Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Wiśniczu

Dnia 4 września 2021r. w piękną, słoneczną sobotę w godzinach popołudniowych zebraliśmy się, by uczestniczyć w ważnym wydarzeniu jakim było „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Cytując list Pana Prezydenta PR Andrzeja Dudy „…….. to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło……..”.
W tym roku zaproszenie do odczytania fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej przyjęli miłośnicy i sympatycy biblioteki, mieszkańcy gminy Nowy Wiśnicz.
W rolę bohaterów dramatu wcieliły się:
Pani Dulska – Zofia Gołębiowska- Tabaszewska
Hesia – Paulina Wiśniewska – Mochel
Mela – Judyta Wiśniewska
Hanka – Daria Ofiara
Lokatorka – Maria Kokoszka
Ciotka Julasiewiczowa – Monika Wyrwa
Zbyszek – Kamil Ziajkowicz

Dyrekcja i pracownicy biblioteki dziękują wszystkim odtwórcom ról dramatu, a także wszystkim słuchaczom. Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży szkoły podstawowej w Nowym Wiśniczu i młodzieży ze szkoły podstawowej z Muchówki. Dziękujemy Dyrekcji szkół za zaangażowanie młodzieży, a także wszystkim sympatykom biblioteki biorącym udział w naszym tegorocznym Narodowym Czytaniu.
Już dzisiaj zapraszamy na wspólne czytanie za rok.