Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowy Wiśnicz,
W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 przypominamy, że początkiem maja swoją pracę rozpoczęli rachmistrzowie, którzy w celu przeprowadzenia spisu kontaktują się z Państwem telefonicznie. Proszę pamiętać, że rachmistrzowie mogą dzwonić z nr 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 i niestety do odwołania nie mogą przeprowadzać wywiadów bezpośrednio w domach respondentów. W trakcie prac spisowych rachmistrz na pewno nie zapyta o majątek, nr konta, zarobki, oszczędności czy dane do logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy zgłosić na policję.

Rachmistrz zadaje pytania wyłącznie z formularza spisowego

W czasie spisu rachmistrz będzie odczytywać po kolei pytania formularza spisowego – ich treść jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. W żadnym razie nie może on wychodzić poza ten zakres.
Tożsamość rachmistrza mogą Państwo zweryfikować przez:

1. Specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/

2. Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Jeżeli nie spisali się Państwo przez Internet lub na infolinii, zadzwoni do Państwa rachmistrz – zgodnie z ustawą nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.

Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie. Spiszmy się!

Gminne Biuro Spisowe w Nowym Wiśniczu