2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Od 17 lat w dniu 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od lat propaguje zasady prezentowania flagi zgodnie z tradycją i honorem. To w MSWiA powstał specjalny miniprzewodnik „Biało-Czerwona”. Na stronie www.gov.pl  można zapoznać się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, który przypomina zasady m.in. dotyczące form eksponowania barw narodowych. Należy o nich pamiętać nie tylko w Dniu Flagi RP.

Wszystkich mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi będącej symbolem wspólnoty i nadziei, podkreślającym naszą przynależność narodową. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Wyrazem naszego szacunku i przywiązania do barw narodowych niech będzie także uczestnictwo w konkursie fotograficznym online „Flaga Rzeczpospolitej Polskiej” ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Szczegóły dostępne poniżej:

https://moknowywisnicz.pl/n,konkurs-fotograficzny-online-flaga-rzeczpospolitej-polskiej

2 maja – poza Dniem Flagi – obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.