Wystawa prac uczestników zajęć ŚDS

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczestników zajęć prowadzonych przez terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce. Ekspozycja znajduje się w holu wiśnickiego ratusza i jest ogólnie dostępna do zwiedzania w godzinach otwarcia budynku.

Od czasu pandemii nasz ośrodek, który zawsze był otwarty dla wszystkich z wiadomych powodów musiał zamknąć się na odwiedzających. Niewielu wie, że mimo wszelkich obostrzeń nasi Uczestnicy każdego dnia wykonują różnego rodzaju prace terapeutyczne, dzięki którym mogą pokonać lęk i w miarę możliwości cierpliwie znieść czas izolacji społecznej.
Ilość i jakość wykonanych przez naszych Podopiecznych prac skłoniła nas do zorganizowania wystawy, by mimo ograniczeń w alternatywny sposób pokazać światu bogactwo uczuć i emocji zawartych w tych wszystkich pracach. Dylematem stało się miejsce, w którym moglibyśmy zorganizować wystawę. I tu z pomocą przyszli nam Włodarze Wiśnickiego Ratusza udostępniając hol, a także ekrany wystawowe, by twórczość Osób Niepełnosprawnych mogli zobaczyć wszyscy mieszkańcy gminy i nie tylko.
Tak właśnie powstała wystawa, do obejrzenia której zachęcamy wszystkich sympatyków naszej placówki, naszych Uczestników oraz ich rodziny.
Raz jeszcze dziękujemy Pani Burmistrz oraz Pracownikom Referatu Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu za życzliwość, otwartość i pomoc w zorganizowaniu wystawy.

Terapeuci ŚDS Muchówka