Koncert charytatywny dla Marcelka Kubali

Już w najbliższą sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz Marcela Kubali (z Jadownik z Gminy Brzesko), podczas którego wystąpi Mała Armia Janosika.

Marcelek Kubala urodził się 28 października 2018 roku jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gram. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Często była u niego przetaczana krew. W styczniu po badaniach okulistycznych okazało się, że ma ciężką retinopatię. Chłopiec, aby przeżyć musi mieć przeszczep wątroby w Stanach Zjednoczonych. Koszt operacji to 8 mln złotych.

Dlatego 13 lutego 2021r. o godzinie 18.30 dzięki uprzejmości księdza proboszcza Józefa Drabika odbędzie się w parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku koncert charytatywny w formule online na rzecz Marcela. Patronami medialnymi koncertu będą TVP, która przygotowuje materiał o Marcelu oraz Radio Kraków. Link do obejrzenia koncertu będzie można znaleźć na stronie facebookowej Pani Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Marty Malec-Lech, która objęła patronat honorowy nad koncertem oraz na stronie facebookowej Fundacji Instytut Państwa i Prawa, która zaangażowała się w pomoc dla ciężko chorego Marcela.

 

plakat