II miejsce Kolędników z Nowego Wiśnicza

8 lutego 2021r. jury Ogólnopolskiego Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu przyznało Kolędnikom z Nowego Wiśnicza II miejsce. Przypomnijmy, że w tym roku zdobyli na Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej Grand Prix i „Lipnicką Gwiazdę”, a następnie wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.
Mimo trudnych warunków epidemicznych, niesprzyjających tradycyjnemu „chodzeniu po kolędzie” i występom na scenie Kolędnicy z Nowego Wiśnicza, dzięki uprzejmości Pani Bernadetty Błoniarz, nagrali swój program w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu i po raz kolejny pokazali wysoki poziom artystyczny, który został nagrodzony przez jurorów na trzech konkursach.
Aby przygotować przedstawienie „tradycyjnego kolędowania” potrzeba umiejętności wokalnych, aktorskich, strojów i rekwizytów, w których ważny jest każdy nawet najdrobniejszy szczegół. Warto dodać, że grupa wykonuje najstarsze polskie kolędy i pastorałki z XV i XVI w.
Fenomen tej grupy polega na tym, że od wielu lat występuje w tym samym składzie: Jakub Adamczyk, Maciej Adamczyk, Bartosz Obrał, Błażej Obrał, Miłosz Obrał i Krzysztof Filipek. Dzięki wytężonej pracy i wspaniałym występom , zaangażowaniu rodziców oraz współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Wiśniczu udaje się im co roku zachwycać publiczność i pielęgnować tradycje kolędowania w naszym regionie.

Katarzyna Adamczyk