Małe rzeczy czynić wielkimi

Zorganizowany przez wiśnicką parafię oraz działającą przy niej Galerię Stara Dzwonnica konkurs na świąteczną bombkę “Wiśnicz moja mała Ojczyzna. 400-lecie Parafii w Nowym Wiśniczu”, którego finał miał miejsce w styczniu br., cieszył się dużą popularnością. Pięknie wykonane “małe dzieła sztuki” zdobiły w okresie bożonarodzeniowym 400-letnią światynię. Na temat konkursu ukazały się artykuły w Gościu Niedzielnym oraz na tarnow.gosc.pl

Publikujemy kilka słów refleksji, którymi podzielił się z nami członek komisji konkursowej:

Z małej świątecznej banieczki choinkowej uczynić wielki konkurs to duża satysfakcja. Konkurs jest aktywną promocją Wiśnicza, jubileuszu 400-lecia parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kategoria rodzinna daje możliwości tworzenia od przedszkola do seniora. Taki konkurs może być ważnym nośnikiem idei społecznych.
Tegoroczny konkurs prowadzony był zdalnie ze względu zagrożenia epidemiologicznego. Zaskoczył nas liczny udział 91 uczestników w tak trudnym czasie. Wygrali wszyscy, bo obok wielu laureatów były dyplomy i nagrody za uczestnictwo. Po krótkiej przerwie konkurs reaktywował ksiądz Proboszcz Krzysztof Wąchała we współpracy z panią Klaudią Jonak-Rojek. Ja zostałem włączony jako dawny pomysłodawca.
Nagrody zostały wręczone bardzo uroczyście w naszym kościele parafialnym w niedzielę 24 stycznia br. Uroczystość przeplatana była krótkimi laudacjami i fotkami uczestników. Ks. Proboszcz podziękował również wszystkim darczyńcom nagród. Jako że część nagród przekazano przez moje ręce pragnę osobiście podziękować Pani Burmistrz Małgorzacie Więckowskiej, w czym pośredniczył radny Pan Henryk Adamczyk. Były to wydawnictwa i materiały promujące Nowy Wiśnicz. Pani Aneta Feliksiak przekazała bardzo dużo słodyczy. Pani Agnieszka Dudzic z hurtowni papierniczej przekazała gry i przybory szkolne. Dziękujemy także Panu Michałowi Maziarce i Pani Renacie Jonak za ofiarowane fanty na nagrody.
Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem kolędy.

Ryszard Goliński

Fot. Arch. Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Pełna galeria zdjęć dostępna na fb parafii