Biuro Programu “Niepodległa” zaprasza na wirtualny kurs tańca

Biuro Programu Niepodległa z okazji karnawału zaprasza do swojego ogrodu na wirtualny kurs tańca. To propozycja m.in. dla samorządowych instytucji kultury, szkół i wszystkich zainteresowanych kulturą II RP. Od 22 stycznia br., poznając kroki najmodniejszych tańców miejskich z dwudziestolecia międzywojennego, będzie można przenieść się na parkiety przedwojennych dancingów.
Informacje dostępne na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/karnawalowy-wirtualny-kurs-tanca-od-niepodlegla-miejsce-spotkan/

Kurs tańca został zrealizowany w ogrodzie pawilonu kulturalnego „Niepodległa. Miejsce spotkań”, który mieści się w Łazienkach Królewskich. W każdy piątek, od 22 stycznia do 12 lutego o godzinie 15.00 zostanie opublikowany nowy odcinek dawnych tańców miejskich. Kurs jest przeznaczony zarówno dla osób, którym dawne tańce miejskie są zupełnie obce, jak i tych, którzy z ciekawością zgłębiają tajniki kolejnych styli tanecznych. Znani m.in. z Akademii Tańca Tradycyjnego Bogumiła i Piotr Zgorzelscy w kolejnych odcinkach przybliżą kroki następujących tańców:

1. Fokstrot „Na raz”,
2. Fokstrot „Dwa na raz”,
3. Quickstep,
4. Polka drobna, tzw. Drygana.

Kurs będzie emitowany na profilach Facebook https://secure.sitebees.com/ctru/r6MDf7vriA5QJKunfYL8Dw Niepodległa i https://secure.sitebees.com/ctru/r6MDf7vriA5n3x9C1Ea3uA  Niepodległa.
Miejsce spotkań oraz na kanale  https://secure.sitebees.com/ctru/r6MDf7vriA457ayRiN5TiQ YouTube Niepodległa.
Do wydarzenia można już dołączyć na  https://secure.sitebees.com/ctru/r6MDf7vriA7rf9l0oq6stA  https://www.facebook.com/events/533038591142090.