Sukces Chóru Canon

Wiśnicki chór parafialny Canon wziął udział w wyjątkowym, rozgrywającym się pomimo pandemii i w ostrym reżimie sanitarnym XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Jest to największy przegląd kolęd w Europie.
W czasie trzech dni przesłuchań finałowych od 7 do 9 stycznia można było wysłuchać 321 kolęd śpiewanych przez 140 wykonawców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz Włoch. To zaledwie niewielka część spośród ponad 1000 artystów-amatorów, zgłoszonych do grudniowych eliminacji odbywających się w blisko 40 ośrodkach.
Wśród trzech laureatów przesłuchań eliminacyjnych w Tuchowie znalazł się wiśnicki chór Canon, który następnie otrzymał wyróżnienie od festiwalowego Jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Urszuli Kryger z Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi.
Jest to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni przez tak szacowne Jury. Film z naszym występem dostępny jest na fb Stowarzyszenia Muzycznego Canon.

Katarzyna Adamczyk

https://www.facebook.com/stowarzyszeniemuzycznecanon

Serdecznie Gratulujemy!!!