Apel o niezaśmiecanie naszej gminy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowy Wiśnicz, w ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy zjawisko nagminnego zaśmiecania terenu naszej gminy.
Szczególnie widoczne jest to w przydrożnych rowach, lasach oraz innych mniej uczęszczanych miejscach, gdzie można znaleźć rozrzucone puszki, butelki, opakowania foliowe itp. Zasmuca nas fakt, że miejsca już posprzątane wymagają ponownego porządkowania.
Mając na względzie estetyczny wygląd otoczenia, czyste środowisko jak również zdrowie nas samych zwracamy się z prośbą o nie wyrzucanie odpadów w miejsca, które nie są do tego przeznaczone. Apelujemy do Mieszkańców, by zachowywali porządek, sprzątali po sobie i zwracali uwagę na wyrzucane z okień przejeżdżających samochodów śmieci czy tworzenie się dzikich wysypisk. Zaśmiecanie jest karane wysokim mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Prosimy zatem o zwracanie uwagi na akty zaśmiecania lub wandalizmu i zgłaszanie zaobserwowanych sytuacji do Urzędu Miejskiego lub bezpośrednio na policję.
Wszystkim tym, którzy dbają o porządek i pielęgnują swoje najbliższe otoczenie bardzo dziękujemy.
Drodzy Mieszkańcy, to jak wygląda teren naszej gminy po pierwsze świadczy o naszej kulturze, ale ma także wpływ na stan środowiska naturalnego i nasze zdrowie. Zatem zwracamy się z prośbą o pomoc w walce z osobami zaśmiecającymi gminę. Nie bójmy się zwracać im uwagę i zgłaszać takie przypadki do odpowiednich służb. Tylko wspólnie podjęte działania pomogą nam rozwiązać ten problem.

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, dbajmy wszyscy razem
o ład i porządek w naszej Gminie!
Nie zaśmiecajmy naszego wspólnego dobra!

Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Radni Rady Miejskiej