Kolędowy to czas – nagrania koncertu

Od listopada trwały przygotowania Strażackiej Orkiestry Dętej w Starym Wiśniczu do realizacji projektu „Kolędowy to czas”. Muzycy pod batutą Krzysztofa Wołowca opracowali kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, te bardzo tradycyjne w naszym kraju jak również charakterystyczne w różnych rejonach świata.
Nagrane zostały wersje instrumentalne oraz zaśpiewane z towarzyszeniem orkiestry przez zaproszonych do współpracy wokalistów Gabrielę Stolińską , Klaudię Papież, Dominikę Kolarz oraz członków orkiestry Justynę Nowak, Justynę Tota i Kubę Nalepę. Materiał został nagrany w kompleksie Hotelowo – Restauracyjnym „Panorama” państwa Edyty i Krzysztofa Kołodziejczyków, do których zespół kieruje słowa wdzięczności za okazaną pomoc. Nad dźwiękiem i oświetleniem czuwał Robert Wieciech wraz ze swoimi współpracownikami a nagrania dokonał Piotr Rogusz. Wykazali się dużą cierpliwością i profesjonalizmem, co przełożyło się na komfort pracy nad materiałem. Za wsparcie otrzymane również od zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Wiśniczu i Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu muzycy ślą swoje podziękowania.
Gotowy materiał zobaczyć będzie można online w Święta Bożego Narodzenia, a link podany zostanie po zmontowaniu materiału. Realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pozyskanych środków otrzymanych w konkursie ofert w ramach programu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2020” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Oferta na realizację tego zadania złożona również została w Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Nowy Wiśnicz.