Nowy sprzęt nagłaśniający dla SP w Królówce

Gmina Nowy Wiśnicz zakupiła nowy sprzęt nagłaśniający za kwotę ok. 5 tys. zł. W zestawie znajdują się m.in.: mikser analogowy, 2 kolumny + statywy do kolumn, zestaw dwóch mikrofonów bezprzewodowych do ręki oraz kabel instrumentalny. Sprzęt zakupiono z przeznaczaniem dla chóru “Królewskie Słowiki” działającego przy Szkole Podstawowej w Królówce, który w tym roku chór obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Jego działalność związana jest z promocją gminy i to na bardzo wysokim poziomie.
Trochę z historii działalności chóru.
Chór dziecięcy „Królewskie Słowiki” powstał w 2005 roku i działa przy Szkole Podstawowej w Królówce. Od 2006r. chór uczestniczy w projekcie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. W chórze śpiewają wszyscy chętni uczniowie SP w Królówce. Chórzyści występują podczas uroczystości szkolnych i gminnych. W 2015r. gościły w Królówce wszystkie chóry projektu Śpiewająca Polska z regionu małopolskiego. Chór jest Laureatem wielu nagród m.in. Srebrnego Pasma na Małopolskim Przeglądzie Chórów w Lusławicach w 2018 i 2019r. Chór występował w Filharmonii Krakowskiej w 2018r. w ICE w Krakowie podczas koncertu „Moniuszko dla wszystkich” oraz w Villa di Chiavenna we Włoszech.
Dyrygentem chóru „Królewskie Słowiki” jest Pani Katarzyna Adamczyk.
Doceniając ich zasługi Pani Burmistrz przekazała sprzęt nagłaśniający, który będą mogli wykorzystywać podczas koncertów. Mamy nadzieję, że już niedługo usłyszymy efekty pracy chóru, jeśli tylko będą umożliwione próby i występy.