Remont stołówki i kuchni w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu

Gmina Nowy Wiśnicz w okresie wakacyjnym przeprowadziła prace remontowe stołówki w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu. Pomieszczenia kuchni i stołówki zostały również doposażone w niezbędne sprzęty. Było to możliwe dzięki pozyskanym środkom w wysokości 80 000,00 zł, przyznanym w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całość przeprowadzonych prac opiewa na kwotę 98 890,93 zł.

W ramach realizacji prac remontowych wykonano następujące zadania:

1. Prace remontowo – adaptacyjne polegające na usprawnieniu wentylacji mechanicznej, nawiewnej, cyklinowaniu podłóg oraz demontażu starej boazerii w jadalni, szpachlowaniu i malowaniu ścian. Pozwoli to uczniom na spożywanie posiłków w odpowiednio komfortowych warunkach. 

2. Wyposażenie stanowisk obróbki cieplnej: zakupiono dwie kuchenki gazowe czteropalnikowe z piekarnikiem elektrycznym, dwa taborety gazowe, patelnię elektryczną oraz okap centralny, przyścienny, wentylator dachowy 1 nagrzewnicę elektryczną z termostatem. Wyposażenie kuchni w taki sprzęt zdecydowanie wpłynie na jakość wydawanych posiłków.

3. Wyposażenie stanowiska sporządzania potraw, napojów oraz produkcji ciast: zakupiono zmywarkę oraz szafy chłodnicze co w dużym stopniu będzie wpływać na utrzymanie odpowiedniej higieny nie tylko miejsca pracy, ale również przechowywanych artykułów spożywczych.

4. Wyposażenie stanowiska obróbki wstępnej: zakupiono szatkownicę do warzyw oraz drobny sprzęt kuchenny pozwalający na odpowiednie przygotowanie posiłków dopasowanych do potrzeb dzieci.

5. Wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków poprzez zakup odpowiednich stołów oraz krzeseł. Nowe meble dostosowane są do metrażu pomieszczenia powodując tym samym idealne zagospodarowanie przestrzeni małej jadalni.

Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym i zakupom szkoła zyskała odnowione, bezpieczne, przyjemne pomieszczenia, w których dobrze się pracuje i spożywa posiłki.

Kuchnia i stołówka przed remontem:

Kuchnia i stołówka po remoncie: