Dobre wiadomości w trudnych czasach

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu może się pochwalić aż dwiema finalistkami Małopolskiego Konkursu Biologicznego (Julia Kolarz, Magdalena Duch) oraz finalistką (Julia Bijota) i laureatką (Magdalena Duch) Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego! Cieszymy się, że ciężka praca dziewcząt i ich opiekunek, pani Renaty Kalisz (język polski) oraz pani Agnieszki Nowak (biologia), nie poszła na marne i nasze uczennice zdążyły przystąpić do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, zanim wybuchła pandemia, uzyskując wyśmienite wyniki!
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe przebiegają w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Wiedza, którą należy opanować do każdego z etapów, jest bardzo obszerna. W etapie wojewódzkim trzeba wykazać się wiadomościami i umiejętnościami obejmującymi całościową tematykę konkursu. Dziewczęta wraz ze swoimi nauczycielkami spędziły wiele, wiele godzin nad opasłymi tomami książek i opracowań naukowych, poświęcając każdą wolną chwilę, wieczory, weekendy, ferie świąteczne i zimowe, na zgłębianie wiedzy z języka polskiego i biologii. Ich wspólny trud przyniósł oczekiwane efekty w postaci tytułów finalistów i laureata. Jest to ogromny sukces naszych skromnych uczennic z klasy 8, ich opiekunów naukowych oraz całej Szkoły Podstawowej w Kobylu! Gratulujemy!
Żal jedynie uroczystej gali, podczas której zawsze rozdawane są zaświadczenia, a która jest ukoronowaniem pracy i trudu wszystkich uczniów i nauczycieli uczestniczących w konkursach.
Poniżej, na zdjęciach, zaświadczenia dziewcząt. Brakuje jednego zaświadczenia, Julii Bijoty, które utknęło w Kuratorium Oświaty w Krakowie. Mamy jednak nadzieje, że wkrótce je otrzymamy.

Dziękując za podjęty trud, życzę zarówno dziewczętom, jak i paniom nauczycielkom, dalszych sukcesów naukowych oraz docenienia ich ciężkiej pracy.


Agnieszka Wąsik
Dyrektor Szkoły Podstawowej
Im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu