Apel do Mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy!

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na terenie Gminy Nowy Wiśnicz zalecamy wzmożoną czujność i stosowanie środków ostrożności. Przypominamy, że stan epidemii nadal trwa, a zagrożenie nie minęło.

Pojawienie się nowych zakażeń na terenie gminy spowodowało zawieszenie do odwołania wszystkich mszy świętych i nabożeństw w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu. Decyzję taką wydała Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Bochni, w momencie kiedy otrzymała informację, że dwóch księży miało kontakt z osobą chorą. Obecnie wszyscy księża czują się dobrze, mimo to Ksiądz Proboszcz na stronie parafii apeluje, aby mieszkańcy, którzy mieli bezpośredni kontakt z księżmi kontrolowali swój stan zdrowia.

Z informacji, którą posiadamy podobna sytuacja ma miejsce w wiśnickiej placówce Poczty Polskiej, gdzie okazało się, że jeden z pracowników jest zarażony. Na obecną chwilę, poczta została zdezynfekowana, a swoje zadania realizować będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 –15:00, natomiast w piątki od 13:00 do 20:00. Z zapewnień jakie otrzymała Burmistrz Nowego Wiśnicza ze strony Dyrekcji Poczty Polskiej, usługi świadczone przez pocztę na terenie gminy wykonywane są obecnie przez pracowników skierowanych z innych urzędów pocztowych.

W związku z powyższym apelujemy do Państwa o ostrożność i rozwagę. Kontrolujmy swój stan zdrowia, a w przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości prosimy kontaktować się z lekarzem. Ponadto zalecamy ograniczenie kontaktów towarzyskich, unikanie zbędnych wizyt w miejscach użyteczności publicznej, zachowanie bezpiecznej odległości podczas bezpośrednich rozmów z innymi osobami oraz stosowanie podstawowych zasad higieny. Szczególną ostrożność zachowajmy w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak sklepy, banki, urzędy itp., pamiętajmy o maseczkach, rękawiczkach i o utrzymaniu odpowiedniej odległości pomiędzy osobami.

Mimo znoszenia pewnych obostrzeń przez rząd zagrożenie wciąż istnieje. Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy spotkać osoby potencjalnie zarażone, u których nie występują żadne objawy zewnętrzne.

O dalszym rozwoju sytuacji na terenie gminy będziemy Państwa informować na bieżąco.