Życzenia świąteczne od ŚDS w Muchówce

Każdego roku i przed każdymi świętami życzymy sobie wzajemnie, aby były one wyjątkowe, rodzinne, pełne wiary, nadziei i miłości. Tym razem, jak nigdy dotąd, mamy okazję doświadczyć tej wyjątkowości okresu Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia, a w końcu Wielkiej Nocy.
Opustoszał nasz ŚDS- owski dom, w pracowniach zostały nieozdobione pisanki,kurczaki i inne wielkanocne dekoracje. Przedstawienie biblijne skończyło się zaledwie na kilku próbach. Tyle planów, pomysłów i emocji, przygotowania świąteczne przybrały zupełnie inny charakter: zamiast pisanek, palm czy dekoracji- powstało setki, a może nawet tysiące uszytych maseczek ochronnych…
Wymuszona i konieczna izolacja domowa stała się naszą pustynią, na której codziennie odprawiamy nasze wielkopostne rekolekcje. W ciszy i samotności mamy szansę więcej zrozumieć i głębiej przygotować się do przeżywania Wielkiej Nocy. W życiu trzeba czasem coś stracić, aby zyskać coś o wiele cenniejszego. Ten wyjątkowy, przedświąteczny czas uczy nas pokory.
„Trzeba być pokornym, ażeby łaska Boża mogła w nas działać, przeobrażać nasze życie i przynosić owoc dobra.” –
mówił Św. Jan Paweł II, a Matka Teresa z Kalkuty wyjaśniła, że: “Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój.”
DRODZY PRZYJACIELE
NIECH CZAS ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
ZAOWOCUJE W NAS WSZYSTKICH DOBREM!
PAMIĘTAJMY, ŻE PO SMUTNYM WIELKIM PIĄTKU ZAWSZE PRZYCHODZI
RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA !!!
ŻYCZYMY, ABY KAŻDY W TE WIELKANOCNE ŚWIĘTA GŁOŚNO I WYRAŹNIE
USŁYSZAŁ SŁOWA ZMARTWYCHWSTAŁEGO JEZUSA: POKÓJ WAM !
Kierownik i Pracownicy
Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce