Gmina Nowy Wiśnicz wspiera służby medyczne i mundurowe

Gmina Nowy Wiśnicz zakupiła pralko – suszarkę, która w uzgodnieniu z Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Bochni została dzisiaj przekazana na potrzeby Zespołu Ratownictwa Medycznego, stacjonującego na terenie gminy w miejscowości Muchówka. Sprzęt będzie wykorzystany na cele związane z realizacją świadczeń i zadań zespołu ratowników, zwłaszcza w sytuacji obecnego zagrożenia związanego z koronawirusem. Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Radni Rady Miejskiej chcą w ten sposób wesprzeć również ratowników, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią.

Jednocześnie chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom Gminy Nowy Wiśnicz za zaangażowanie i niesienie pomocy tym najbardziej potrzebującym i narażonym na niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, strażakom, policjantom oraz pracownikom Sanepidu i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz wielu innym osobom, które niosą pomoc drugiemu człowiekowi, w jakże trudnym dla nas wszystkim okresie. Podziękowania kierujemy również w stronę osób zaangażowanych w szycie maseczek bawełnianych. Dzięki Waszej pracy i ofiarności możemy wyposażyć w nie osoby, które niejednokrotnie narażone są na kontakt z potencjalnym nosicielem koronawirusa. Na obecną chwilę zostało uszytych i rozdanych kilka tysięcy sztuk. Maseczki trafiły m.in. do Szpitala Powiatowego w Bochni, Specjalistycznego Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Urzędu Poczty Polskiej w Nowym Wiśniczu, Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Bochni, Zakładu Usług Komunalnych w Nowym Wiśniczu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, SPG ZOZ w Nowym Wiśniczu, druhów OSP z terenu gminy, pracowników Banku Spółdzielczego Rzemiosła o/Nowy Wiśnicz, Policjantów Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Słowa podziękowania kierujemy również do pracowników aptek i sklepów, którzy na co dzień pomimo obawy o zdrowie swoje i najbliższych,  obsługują ogrom ludzi.

Dziękując pragniemy również zaapelować o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, w trosce o wspólne nasze bezpieczeństwo zdrowotne. Te słowa kierujemy do wszystkich mieszkańców, a w szczególności do osób przebywających na kwarantannie. Nie lekceważcie zaleceń! Nie wiemy kto może przenosić wirusa bezobjawowo, nie ma też osób, które byłyby całkowicie odporne. Każdy z nas może zachorować i nikt nie wie, jak będzie przebiegała choroba w jego przypadku. Dlatego apelujemy o pozostanie w domach.

W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach pamiętajmy o sobie nawzajem! Bądźmy odpowiedzialni! To od nas zależy czy i w jakim stopniu epidemia nas dotknie.

Zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich !

Przekazanie zakupionego sprzętu