Sukcesy sekcji lekkoatletycznej WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz

Dwudziesty drugi luty, ostatnia sobota karnawału, piękny słoneczny i jak na zimę bardzo ciepły dzień. Osiemnastka młodych lekkoatletów WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz o godzinie ósmej rano wyruszyła na „Halowe Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci”. Zmotywowani i skorzy do walki młodzi sportowcy walczyli w miejscowości Brzeszcze o medale i tytuł „Mistrza Małopolski” wśród najlepszych adeptów królowej sportu z całego województwa. Podopiecznym  naszego klubu udało się wywalczyć aż pięć medali.
Tytułem Mistrza Małopolski może poszczycić się Jakub Gawąd ( kategoria wiekowa U16), który nie dał najmniejszych złudzeń swoim rywalom. W konkurencji pchnięcia kulą (5kg) z przewagą 1.5 m i z rekordem życiowym (11.96 m) zdecydowanie i pewnie zwyciężył. W biegu na 60m w kategorii wiekowej U14 Tomasz Kowaliński przekroczył linie mety niemal identycznie ze swoim rówieśnikiem z Krakowa. Po sprawdzeniu przez sędziów foto finiszu z tytułu Mistrza Małopolski mógł cieszyć się nasz zawodnik. Zwyciężył o jedną setną sekundy poprawiając swój rekord życiowy (8.33s). Tomasz świetnie spisał się także w konkurencji skoku w dal skacząc na odległość 4,81m co dało mu trzecie miejsce i brązowy medal. Z tytułu „Drugiego Wice Mistrza Małopolski” i z brązowego medalu mogą być dumni Aleksandra Kowalińska oraz Mateusz Sułek. Obydwoje dając z siebie wszystko mogli uznać wyższość tylko dwójce swoich koleżanek i kolegom z innych klubów małopolski.
Jesteśmy dumni z naszych zawodników, że tak dzielnie reprezentują nasz klub, gratulujemy medalistom i z niecierpliwością czekamy na następne sukcesy. Te będą możliwe już za 2 tygodnie. Bowiem rozpocznie się sezon biegów przełajowych.

Marcin Zagrodzki

trener sekcji lekkoatletycznej