Aktywne ferie w Chronowie

Po raz czwarty Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie wraz z nauczycielami i rodzicami zorganizowali dla uczniów ciekawą ofertę zajęć na pierwszy tydzień ferii zimowych.
W poniedziałek, 27 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. Bursztynowym szlakiem, w trakcie których uczniowie poznali fascynującą historię bursztynu oraz mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdobę w postaci serduszka wypełnionego drobinkami cennego kruszcu.
We wtorek, 28 stycznia uczniowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami udali się do Kopalni Soli w Wieliczce. W trakcie podziemnego spaceru dzieci poznały historię górnictwa oraz trudy pracy w kopalni. Zachwyt budziły precyzyjnie wykonane rzeźby z soli, a także ozdobne żyrandole znajdujące się w podziemnej kaplicy. Uczniowie wzięli również udział w symulacji wybuchu metanu, która wywarła ogromne wrażenie na wszystkich zwiedzających podziemne, wielickie korytarze.
Środa 29.01.2020 r. przeznaczona została na wyjazd do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki było kino, w którym uczniowie obejrzeli zabawny film animowany pt. Urwis. Następnie społeczność PSP w Chronowie udała się do Parku Trampolin GoJump. Jedna godzina przeznaczona została na korzystanie z trampolin o rozmaitych kształtach i wielkościach, a druga godzina upłynęła na zabawach w GOAir – powietrznym mieście.
W czwartek, 30 stycznia w PSP w Chronowie odbyły się warsztaty rękodzieła prowadzone przez animatorki z Bacówki Biały Jeleń w Iwkowej. Podczas zajęć uczniowie wykonali upominki dla swoich dziadków. Młodsi przygotowali ozdobne woreczki wypełnione ziołami, a starsi ozdobne lampiony.
31 stycznia w Remizie OSP w Chronowie odbył się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie oddziału przedszkolnego pod kierunkiem Pani Katarzyny Dziedzic, Marty Zając i Anny Kruszczyńskiej zachwycili zgromadzonych widzów humorystyczną inscenizacją Czerwonego Kapturka. Młodzi aktorzy perfekcyjnie opanowali swoje role, a niezwykłe przebrania i kostiumy dopełniły całości przedstawienia. Następnie program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas I – III przygotowany pod kierunkiem Pani Magdaleny Kukli, Katarzyny Dudek oraz Moniki Pałki. W trakcie prezentacji multimedialnej zgromadzeni Dziadkowie usłyszeli, za co wnuki kochają ich najbardziej. Spowodowało to falę łez wzruszenia spływających po policzkach naszych kochanych Babć i Dziadków.

Paulina Mucha