W sobotę “Jedynka” na żywo z Zamku w Wiśniczu

W sobotę 18 stycznia od 9:00 do 12:00 program “Jedyne takie miejsce” red. Roman Czejarek poprowadzi z Zamku w Wiśniczu. “Jedyne takie miejsce” to sztandarowa audycja Programu I Polskiego Radia, realizująca hasło “Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dziennikarze radiowej Jedynki docierają do miejsc znanych z przewodników turystycznych, pełnych zabytków, ale i mniejszych miejscowości, które też mają swoje atrakcje. Zespół realizujący program był i nad morzem i w górach, w ośrodkach kultury, muzeach, na zabytkowych rynkach i w ratuszach, wszędzie odkrywając pełnych pasji i miłości do swej małej ojczyzny ludzi. “Jedyne takie miejsce” – to jedna z najpopularniejszych audycji Polskiego Radia – jedynie w Jedynce.
W sobotę gośćmi redaktora Romana Czejarka będą m.in.: Małgorzata Więckowska Burmistrz Nowego Wiśnicza, Adam Korta Starosta Bocheński, Maciej Kuszlik Prezes Zarządu Kopalni Soli w Bochni, prof Zbigniew Myczkowski z-ca przewodniczącego Rady Ochrony Zabytków, dr Andrzej Siwek Dyrektor krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa, dr. Paweł Ozimek Politechnika Krakowska, Paweł Mierniczak Dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Piotr Pyziak Dyrektor Muzeum Ziemi Wiśnickiej i Marcin Pławecki właściciel restauracji “Gęś w dymie”.
Jeżeli chcecie posłuchać o magicznym miejscu jakim jest Nowy Wiśnicz, jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce, tajemniczych podziemiach, bastionach nowych technologii, pierwszej polskiej książce kucharskiej i szlaku “Od Unesco do Unesco” słuchajcie “Jedynki” w sobotę!

https://www.facebook.com/zamekwisnicz/?ref=aymt_homepage_panel

Komentarze są wyłączone.