„Opowieść wigilijna” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

W niezwykły, przedświąteczny wieczór uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami zabrali licznie zgromadzoną publiczność w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu” w niecodzienną podróż. Przenieśliśmy się do XIX – wiecznego Londynu i poznaliśmy historię Ebenezera Scroogea bohatera lektury „ Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Wędrując z bohaterem za trzema duchami przypomnieliśmy widzom, jak ważne jest, aby być dobrym człowiekiem i jak niezwykłe są święta Bożego Narodzenia w życiu każdego człowieka. Występujący na scenie uczniowie wiernie oddali przesłanie utworu, które mówi, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze, lecz miłość, dobroć i przyjaźń. Ukazana historia skąpca, którego wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce również w sercach wodzów wywołała wzruszenie, zadumę i radość.
Tego wieczoru na szkolnej scenie mogliśmy podziwiać również piękny występ chóru szkolnego „Love music” pod dyrekcją pani Lidii Łąckiej. Usłyszeliśmy cztery kolędy
i pastorałki w oryginalnej aranżacji. Gościnnie chórowi szkolnemu towarzyszyli muzycy – Jakub i Maciej Adamczyk, Karol Sułek.
Widzowie nagrodzili godzinny występ gromkimi brawami. Po przedstawieniu Dyrektor szkoły pani Anna Waśko podziękowała reżyserkom spektaklu pani Beacie Musze i Urszuli Put, Katarzynie Adamczyk za oprawę muzyczną pani Lidii Łąckiej dyrygentce chóru oraz zaangażowanej i utalentowanej młodzieży za niekonwencjonalny sposób wprowadzenia społeczność szkolnej i lokalnej w świąteczny nastrój. Organizatorzy przedstawienia usłyszeli wiele ciepłych słów i pozytywnych opinii na temat scenografii, oprawy dźwiękowej i świetlnej, efektów specjalnych a przede wszystkim perfekcyjnej gry aktorskiej młodzieży.
Podziękowania kierowane były również w stronę, wszystkich tych, którzy przyczynili się do pomocy w realizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy szkole w Starym Wiśniczu za pomoc w sfinansowaniu elementów scenografii, zakup mikrofonów, pani Adeli Nalepce za pomoc w przygotowaniu strojów, panu Robertowi Wieciechowi z panem Marcinem za profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie spektaklu.
Dzięki wielkiej ofiarności i pomocy efekt końcowy budził podziw i wzruszenie publiczności.
Na scenie zobaczyliśmy:
Ebenezer Scrooge – Julia Put
Bob kancelista – Jakub Sułek
Żona Boba- Julia Kruszyna
Dzieci Boba – Małgorzata Bereta, Kamil Krzywda, Natalia Skotarek,
Mały Tim – Igor Waśko
Marta – Natalia Kukla
Fred siostrzeniec – Kacper Burdak
Narrator i narzeczona młodego Scrooga – Milena Chodur
Duch Marley – Martyna Tobiasz
Duch Przeszłych Wigilii – Magdalena Cichoń
Duch Teraźniejszej Wigilii – Kinga Możdżeń
Duch Przyszłych Wigilii – Alicja Bodurka
Fanny siostra – Patrycja Wojewoda
Kwestujący panowie: Maksymilian Waśko, Radosław Papież
Pracodawca Fezzwig i jego żona – Eryk Sysło i Zuzanna Kokoszka
Taniec na wigilii u Fezzwiga odtańczyli: Milena Chodur, Maciej Bachula, Adrian Anioł Natalia Skotarek, Natalia Kukla, Emilia Marzec, Wojciech Krotos, Kacper Kastelik, Maciej Rospond, Patrycja Wojewoda, Maksymilian Cholewa
Młody Scrooge – Maciej Bachula
Sprzątaczki – Martyna Trylińska, Wiktoria Surma
Handlarze – Wojciech Krotos, Patryk Mucha
Chłopiec z indykiem – Dawid Cabała
Ekipa techniczna – Karol Sułek, Kacper Burdak, Adrian Anioł, Macjej Bachula, Antoni Oleksy
Kolędnicy – uczniowie klasy IVb – Marta Sułek, Angelika Bereta, Dominika Kolarz, Alicja Piwowar, Radosław Błoniarz, Mateusz Bereta, Igor Dziedzic, Antoni Cholewa.