Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

W ostatni weekend, 14-15 grudnia 2019 r. na wiśnickim rynku odbył się Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy. Tegoroczny jarmark grudniowy po raz pierwszy od momentu zainicjowania Jarmarków Wiśnickich w 400-lecie lokacji miasta w 2016 r. trwał przez dwa dni. Impreza była współrealizowana z Samorządem Województwa Małopolskiego.
W trakcie Jarmarku na wiśnickim rynku można było skosztować produktów regionalnych i tradycyjnych m.in.: miodów, serów, tradycyjnych wędlin, soków, suszonych owoców z rodzimą suską sechlońską na czele. Koneserzy win mogli spróbować win z winnicy regionalnej w Chronowie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zadbały, by nie zabrakło świątecznych potraw. Można było spróbować barszcz czerwony z uszkami, pierogi, danie z gorącego kociołka. Była również możliwość zakupu choinki na święta oraz tradycyjnego, żywego karpia ze stawów w Olchawie. Ponadto, kramy oferowały produkty rękodzieła artystycznego, które doskonale wpisywały się w świąteczny klimat.
Podczas Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na wiśnickiej scenie wystąpili m.in.: przedszkolaki z Nowego Wiśnicza i Starego Wiśnicza, uczniowie SP w Starym Wiśniczu, uczniowie SP w Kobyla, Nowego Wiśnicza, Muchówki, chórzyści Chóru Królewskie Słowiki działającego przy SP w Królówce, Laureaci IV Gminnego Konkursu „Wiśnickie talenty” organizowanego przez SP w Królówce, soliści warsztatów wokalnych działających przy MOK w Nowym Wiśniczu, podopieczni ŚDS w Muchówce, Zespół Pieśni i Tańca Porębianie, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Zespół „The rock teens – świątecznie” działający przy MOK w Nowym Wiśniczu.
Nie zabrakło również żywej szopki, animacji ze śnieżynkami i zimowym tygryskiem oraz świątecznego ubierania żywej choinki konkursowymi ozdobami w stylu EKO.
Gościem Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego była Marta Malec-Lech, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, która wraz z Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzatą Więckowską dokonała wręczenia sprzętu strażackiego Gminnym Jednostkom OSP, o czym pisaliśmy wcześniej.
Gwiazdą programu grudniowego Jarmarku był Zespół Baciary świątecznie. Ostatnim akordem imprezy był pokaz sztucznych ogni zamykający wiśnicką edycję Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Dzień pierwszy

Dzień drugi