Bezpłatne zajęcia z programowania w szkole w Kobylu

W październiku w Szkole Podstawowej w Kobylu rozpoczęła się realizacja grantu w ramach projektu “Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.
Uczniowie z klas 4-8 co tydzień spotykają się na dodatkowym Kółku Informatycznym. Głównym tematem zajęć jest algorytmika i programowanie w języku Python. Wszyscy zainteresowani, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w kółku zostali podzieleni na dwie kilkunastoosobowe grupy. Każde spotkania trwa 1,5 godziny. Zakończenie projektu jest planowane na maj 2020 roku.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach uzyskają możliwość startowania w zawodach algorytmicznych i projektowych. Zawody organizowane  dla zespołów, będą miały  charakter lokalny (on-line) z uwzględnieniem uczestnictwa w kolejnych etapach konkursów, począwszy od regionalnego po najwyższe rangą zawody ogólnopolskie, organizowane przez Politechnikę Łódzką.
Szkoła, w której prowadzone są zajęcia zostanie wyposażona w zestaw robotyczny w celu zwiększenia jakości prowadzonych zajęć.
Dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Nowy Wiśnicz uczestnicy będą mogli także skorzystać z nowo zakupionych książek do nauki programowania oraz wyjadą na specjalnie zorganizowaną “wycieczkę informatyczną”.

Koordynator Projektu Damian Polek

 

Komentarze są wyłączone.