Rodzinny Piknik Naukowy – Podróż w świat nauki

Niedziela 22 września 2019 r. to dzień, w którym rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Królówce wraz ze swoimi dziećmi wyruszyli „w podróż po świecie nauki”. Podróż ta to trasa po 15 naukowych stanowiskach popularyzujących przedmioty matematyczno – przyrodnicze.
Dużo dobrej zabawy i emocji przysporzył, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, udział w Rodzinnym Pikniku Naukowym zorganizowanym w ramach realizacji projektu „Podróż w świat nauki” finansowanego ze środków Fundacji PZU. Uczestnicy pikniku zmagali się z matematycznymi łamigłówkami, wykazywali się strategicznym i logicznym myśleniem, a także zgłębiali swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych poprzez aktywny udział na stanowiskach z doświadczeniami i zadaniami. Stanowiska były przygotowane przez członków koła naukowego Power działającego w ramach wyżej wymienionego projektu. Ponadto aktywnie w przygotowaniu pikniku uczestniczyli uczniowie klas ósmych.
Gościem honorowym była Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz – pani Małgorzata Więckowska, która objęła swoim patronatem organizację pikniku.
Nieocenionym wsparciem była inicjatywa współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Królówce. Panie, w pięknych strojach, na stylowo przygotowanym stoisku oferowały uczestnikom pikniku przygotowane przez siebie specjały – ciasta, soki i owoce.
Wśród uczniów biorących udział w pikniku rozlosowano nagrody ufundowane dzięki hojności sponsorów.
Organizatorkami pikniku były: pani Elżbieta Wołek i pani Katarzyna Góra.

Elżbieta Wołek

Komentarze są wyłączone.