Wycieczka Podopiecznych ŚDS w Muchówce do Dźwirzyna

Nasza pierwsza wspólna wyprawa nad morze rozpoczęła się 11 września br. Podróż pociągiem była długa i męcząca, ale widok Bałtyku, dla większości Podopiecznych po raz pierwszy w życiu, sprawił, że szybko zapomnieliśmy o zmęczeniu. Przywitało nas słońce, morski wiatr i szum fal. Każdy dzień wypełniony był nowymi wrażeniami, spostrzeżeniami i pomimo dużej aktywności fizycznej (spacery, gry w piłkę, ping- ponga, wieczorne tańce i śpiewy) nikt z wczasowiczów nie narzekał na zmęczenie. Grupa okazała się bardzo zorganizowana, zintegrowana, chętna do wzajemnej pomocy i radosna.
Najważniejszym wydarzeniem podczas naszego pobytu był chrzest morski, przeznaczony dla osób będących po raz pierwszy nad morzem. Wszyscy uczestnicy, a była to przeważająca część grupy, przeszli go pozytywnie, odpowiadając na pytania i wykonując polecenia pani Bożenki, w rezultacie otrzymując nazwę wilków morskich.
Podopieczni mieli również możliwość zwiedzania Kołobrzegu, gdzie największą atrakcją okazał się spacer po molo, zwiedziliśmy również Latarnię Morską oraz podziwialiśmy z plaży w porcie okręty wojskowe.
17 września wróciliśmy do naszego ośrodka, wzbogaceni o nowe przeżycia i wspomnienia. Czas pobytu nad morzem to czas nie tylko zabawy i relaksu, ale również zdobywania nowych umiejętności, nauki zachowywania się w nieznanych sytuacjach, wzajemnej współpracy, radzenia sobie z dala od rodziny. Z pewnością będziemy ten czas długo i z przyjemnością wspominać.

  Agata Płaszczyk