Projekt „Umiem pływać” już zakończony

Gmina Nowy Wiśnicz po raz kolejny przystąpiła do projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w porozumieniu z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim.

W projekcie wzięło udział łącznie 90 uczniów z klas II i III szkół podstawowych z terenu Gminy Nowy Wiśnicz. Projekt przewidywał naukę pływania w wymiarze 20h dla jednego dziecka przez okres 3 miesięcy. Zajęcia odbywały się w czwartkowe i piątkowe popołudnia na Krytej Pływalni im. Jana Kota w Bochni. Podczas zajęć uczniowie opanowali podstawowe czynności w wodzie, ćwiczyli wyporność, wykonywali proste skoki, uczyli się nurkowania oraz poznawali podstawowe style pływackie. Oprócz nauki, zawsze był czas na gry i zabawy z wykorzystaniem poznanych technik pływania, a zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy pływania.
Udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” pozwolił dzieciom nabyć nowych umiejętności oraz w ciekawy sposób urozmaicił wiosenne popołudnia. Życzymy dzieciom, aby traktowali wodę w sposób rozsądny, a zdobyte sprawności zostały wykorzystane podczas wakacji.