Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Muchówce

W niedzielę 2 czerwca, cała społeczność Szkoły Podstawowej w Muchówce spotkała się na wspólnym świętowaniu podczas pikniku rodzinnego. Zorganizowany on został z inicjatywy rodziców oraz nauczycieli. Był też podsumowaniem trwającego projektu Erasmus+ pod nazwą ,, Lifeboats full of hopes’’ (,, Łodzie ratunkowe pełne nadziei’’).
Festyn uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Matura oraz Pani Burmistrz Małgorzata Więckowska, która również wręczyła nagrody uczniom z gminy Nowy Wiśnicz w konkursie poetyckim ,,Uczniowie wiersze piszą….’’.
Tytuł konkursu w tym roku nawiązywał do realizowanego projektu ,, Łodzie ratunkowe pełne nadziei’’.
Po wręczeniu nagród udaliśmy się wspólnie z panią burmistrz oraz sołtysem i radnym panem Władysławem Starym na degustację potraw z krajów partnerskich, które przygotowali rodzice z poszczególnych klas od 4 -8.
W dalszej części programu były konkursy, quizy oraz zawody rodzinne w piłkę nożną. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami, upominkami oraz dyplomami ufundowanymi przez rodziców oraz z funduszy realizowanego projektu a także dzięki uprzejmości Burmistrza Nowego Wiśnicza.
Zarówno dzieci jak i dorośli, mogli wesoło i aktywnie spędzić czas pod okiem instruktorek Zumby, które zaraziły wszystkich swoją energią. Najmłodsze dzieci miały też wiele atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, skręcanie balonów, basen z kulkami oraz dmuchane zjeżdżalnie. Największą atrakcją była jazda konna, dzięki życzliwości państwa Barbary i Zbigniewa Tworzydło z Muchówki.
Były też pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Muchówki, za co serdecznie dziękujemy. Przygotowano też wiele słodkości przez rodziców, oraz fontannę z czekolady i inne smakołyki, dzięki zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Muchówki .
Dla tych co nie lubią słodkiego, były kiełbaski dzięki uprzejmości firmy ,, SALEX’’. Do tańca przygrywała nam kapela ,, ZWYRNI’’.
Wyrazy szacunku i podziękowania składamy szystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia a szczególnie Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Muchówce na czele z przewodniczącą panią Jadwigą Stokłosą.

Lidia Pawlik

Komentarze są wyłączone.