„Z muzyką po Europie”

W ostatni dzień kwietnia chór Królewskie Słowiki, chór Canon i Wiśnicki Kwartet Smyczkowy wyruszyli w tourne po Europie, a konkretnie po słonecznej Italii.

Najpierw zatrzymaliśmy się nad morzem Adriatyckim, gdzie mogliśmy wypocząć na pięknej plaży. Następnie zwiedziliśmy Wenecję i Weronę. Śpiewaliśmy w Lido di Jesolo oraz na Placu św. Marka w Wenecji. Wszędzie wzbudzaliśmy ogromne zainteresowanie oraz uznanie. Największe wrażenia i emocje podczas tej podróży doznaliśmy w Piuro – gminie położonej w Alpach Włoskich, z której pochodził architekt i budowniczy wiśnickiego zamku, ratusza, kościoła Karmelitów Bosych – Maciej Trapola. Piurejczycy przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło. Zwiedziliśmy ich piękne zabytki, odwiedziliśmy miejsce, w którym stał dom rodzinny Macieja Trapoli, kosztowaliśmy tradycyjnych potraw włoskich, poznaliśmy wspaniałych ludzi.

Najważniejszym punktem pobytu był koncert w jednym z kościołów, podczas którego wystąpiły obydwa chóry i kwartet oraz zaprzyjaźniony chór Eco del Mera. Na zakończenie koncertu wraz z włoskimi przyjaciółmi zaśpiewaliśmy Czarną Madonnę – pieśń bardzo popularną w tamtym regionie. Było to niezwykle wzruszające przeżycie dla dzieci, młodzieży i dorosłych biorących udział w koncercie. Warto dodać, że słuchacze nagrodzili nas gromkimi owacjami. Podobnie było po mszy niedzielnej, podczas której również śpiewaliśmy.
Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Muzyczne Canon z Nowego Wiśnicza przy finansowym wsparciu Gminy Nowy Wiśnicz oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Dziękujemy również naszym sponsorom:

– F.H.P. Elmak Elżbieta Tworzydło,
– F.H.U.P. „Stal-Chem” Stanisław Burkiewicz,
– F.H.U. „Kris” Krzysztof Kołodziejczyk,
– Grupa Kolędowa z Królówki,
– ks. Proboszcz Krzysztof Wąchała,
– Biuro Ubezpieczeń Bufix s.j.
Podziękowania należą się również biurowi podróży Małopolska Travel za profesjonalną obsługę naszej wycieczki oraz Dyrektorowi ZPSM w Bochni oraz Dyrektorowi MOK w Nowym Wiśniczu za nieodpłatne użyczenie instrumentu i stroju ludowego.

Katarzyna Adamczyk

 

Komentarze są wyłączone.