To dla Ciebie, bo Cię kocham…

W piątkowy wielkopostny wieczór, 12 kwietnia 2019 r w kościele pw. Maki Boskiej Fatimskiej w Kobylu uczniowie szkoły i jej absolwenci, rodzice i nauczyciele zaprosili mieszkańców parafii do udziału w Misterium Męki Pańskiej.
Była to niezwykła okazja do wejścia w Wielki Tydzień, tłum świadków tej uroczystości zgromadził się licznie, wypełniając kościół po brzegi.
Uczestnicy zobaczyli zdruzgotane, umęczone, zniekształcone oblicze Chrystusa z wieczernika, ogrodu oliwnego, Golgoty i krzyża.
Reakcje i przeżycia uczestników wydarzeń: Maryi, apostołów, Piłata, Szymona z Cyreny, Weroniki, płaczących niewiast, Żydów, kapłanów, żołnierzy z niezwykłym zaangażowaniem odtworzyli wcielający się w swoje role młodzi aktorzy. Przeszywająca muzyka oraz słowa pieśni pasyjnych komentujących wydarzenia dodały głębi i wyrazu.
Nieskrywane wzruszenie, zamyślenie, zasłuchanie oglądających świadczyło niewątpliwie o poruszeniu, głębokim przeżywaniu i osobistym doświadczeniu, które być może umocnią wiarę, pozwolą zaakceptować małe osobiste krzyże zdrady, poniżenia, cierpienia, konieczne przecież na drodze do Zmartwychwstania.
Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że stać ich na wiele, pokazała niebywały, jak na swój wiek, profesjonalizm, empatię i klasę. Zaangażowanie tych młodych ludzi stało się świadectwem dla uczestników misterium i, kto wie, może przemieniło niejedno serce. Te rekolekcje ze sceny – ołtarza na długo pozostaną w pamięci.

Edyta Rudek

Komentarze są wyłączone.